Haziran.2019

 

Hayvancılıkta Online Çözümler için Tübitak Destekli Projemiz Başarıyla Tamamlandı

 

 

Hayvancılıkta online çözümler geliştirmeye yönelik hazırlanan projemizde, Cloud Teknolojiler üzerine, hem M2M hem de RF veri iletişim platformlarını destekleyen sunucu ve istemci katmanları geliştirilmesi hedeflenmiştir. Tübitak tarafından 1511 koduyla açılan çağıralara sunulan projemiz, desteğe değer bulunmuş ve proje Temmuz.2019 itibariyle başarıyla tamamlanmıştır.

 

Türkçe www.benimsurum.com ve yabancı dilde www.milkingcloud.com ismi ile yayın yapmaya başlayan bu yeni servisimiz çok kısa sürede yüzlerce çiftçi tarafından kullanılmaya başlamıştır. Çiftçilerin, hayvan kayıtlarını yapmanın yanı sıra, kızgınlık ve tedavi takibi, hatırlatmalar, ajanda ve M2M modeli üzerinden GSM ile veri aktarımı yapan Pedometre ve Mastitis Takip Sistemleri ile entegrasyon hizmetleri de verilmeye başlanmıştır. Bu yeni yaklaşım, çok düşük hizmet bedelleri ile çiftçilerin hem beğenisini hem de takdirini toplamaya başlamıştır.

 

Dünyada da yayın yapmaya başlayan sistem sayesinde, bir yıl içerisinde en az 5 farklı ülkede de çiftçilere hizmet verilmesi planlanıyor. Böylece yazılım ihracatı konusunda önemli bir sektörde de ülkemizin var olmasını sağlanmış olacaktır.