Mart.2020

 

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü İle Çalışma Atölyesi

 

 

Algan Group ve Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile gerçekleştirilen verimli çalışma atölyesi ile şirket çalışanları ve Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri bir araya geldi.

 

Genel Müdürümüz Dr. Fatih Mehmet Güleç önderliğinde gerçekleştirilen çalıştayda, şirketin genel yapısı, çalışmaları ve geleceğe dönük planları hakkında öğrenciler ile bir çalışma gerçekleştirildi.

 

Java tabanlı WEB Uygulamaları geliştirilmesinde, günümüzdeki yoğun olarak kullanılan Lombok, Hibernate ve EHCACHE, Spring Boot, JSF ve PrimeFaces, Javers, Apache CXF ve Axis, Docker ve Sonar Qube teknolojileri üzerine küçük bilgilendirmeler yapıldı. Öğrencilerin bu teknolojilerin yaygınlığı ve kullanım alanları gibi soruları ile devam edildi.

 

Ayrıca, 2004 yılından bu yana faaliyet gösteren şirketimizin kuruluşu, yönetim şekli ve hedefleri hakkında yaşanılan önemli deneyimler öğrencilerimizin ilgi odağı oldu. Mezun olduktan sonra nasıl şirket sahibi olunabilir, genç bir yatırımcı nelerle karşılaşabilir, popüler ve geleceğe dair önemli paylaşımlarda gerçekleştirildi.