Ocak.2019

 

Algan Group ve Ankara Üniversitesi BİDEB 2244 projesi Tübitak tarafından onaylandı.

 

 

Algan Group ve Ankara Üniversitesi BİDEB 2244 projesi Tübitak tarafından onaylandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK’ın bizzat katıldığı törende, Algan Group Genel Müdürü Dr. Fatih Mehmet GÜLEÇ’e projeye katkıları için teşekkür belgesi verildi.

 

 

Algan Group ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ortaklaşa tanımladığı BİDEB 2244 SANAYİ DOKTORA PROGRAMI kapsamında “Ruminantlar için Hassas Sürü Yönetim Teknolojilerinin Geliştirilmesi” başlıklı projede, 5 yıl süreyle 3 doktora öğrencisinin çalışmasının desteklenmesine karar verildi.

 

Üniversite - Sanayi İşbirliğinin hedeflendiği ve somut olarak 3 doktora öğrencisinin Algan Group bünyesinde Ruminantlar için Hassas Sürü Yönetim Teknikleri alanında çalışmalar yapması planlanan proje, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit KANCA tarafından yürütülecektir. Öğrenciler Algan Group bünyesinde doktora çalışmalarına devam ederken, projenin personel dahil tüm maliyetleri %75 Tübitak, %25 Algan Group tarafından karşılanacaktır.

 

Algan Group Genel Müdürü Dr. Fatih Mehmet GÜLEÇ, Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa VARANK, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erkan İBİŞ, Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan A-MANDAL ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit KANCA’ya bu kıymetli projede destek oldukları için teşekkürlerini iletmiştir.